Z Národného salónu vín sme pre vás vybrali 8 výnimočných vín.

25
mar
2022

Z Národného salónu vín sme pre vás vybrali 8 výnimočných vín.

Zo 100 TOP slovenských vín z Národného salónu vín sme pre vás vybrali 8 výnimočných vín. Túto exkluzívnu limitovanú ponuku vín nájdete v cukrárňach Nitrazdroj. Navyše v našich cukrárňach ESO kútik dostanete pri nákupe zákuskov a tort  zľavu 3% nad 30€ a zľavu 5% nad 50€. Nájdete tu aj sladké kytičky a darčekové koše, v ponuke hotové aj na mieru podľa želania.

Zoznam ESO kútikov:
Úspech, Štefánikova 3, Nitra, 037/ 733 61 35
Sandokan, Jurkovičova 25, Nitra 037/ 773 94 92
Lipa, Výstavná 6, Nitra 037/ 654 16 02
Slovenská 11/A, Nové Zámky 035/691 21 38

Mrva&Stanko – Chardonnay, akostné víno s prívlastkom – neskorý zber – suché 2020. Víno jemnej zelenožltej farby, s príťažlivou ovocnou vôňou tropického ovocia zvýraznenou medovými tónmi. Chuť vína je ovocne plná a zároveň prekvapivo jemná, obohatená o kyseliny citrusových plodov, má svieži a lahodný charakter, pretrvávajúci aj v dochuti.

Mrva&Stanko – Pinot Gris, akostné víno s prívlastkom – neskorý zber – suché 2020. Víno žltej farby zlatistého odtieňa, s príťažlivou ovocnou vôňou hrušky a vyzretých ringlôt a s lahodnou medovou arómou. V chuti je víno bohato medovo-ovocné s pikantnosťou a elegantnou ovocno-korenistou dochuťou.

Mrva&Stanko – Sauvignon, akostné odrodové suché biele víno 2020. Víno zelenožltej farby, s expresívnou vôňou ovocných tónov, najmä egrešov, bieleho grapefruitu a bazy. Víno s výrazným chuťovým vnemom, s dominujúcou chuťou šťavnatej dužiny grapefruitu a zrelých egrešov, s hravými kyselinkami a korenistou dochuťou.

Movino Privat Exklusive – Tramín červený,  akostné odrodové víno s prívlastkom výber z hrozna, biele, polosladké. Víno je jemnej svetložltej farby. Vo vôni je intenzívne s dominanciou tónov čajovej ruže, doprevádzané vôňou fialiek, škorice a medu. Chuť vína je plnšia, extraktívna, silne korenistá a ničím nezameniteľná.

Pavelka a syn – Tramín červený, výber z hrozna polosuché biele víno. Veľmi vážená odroda, dopestovaná vo vinohradoch na južných svahoch Malých Karpát. Má príjemnú sviežu žlto-zelenkastú farbu. Vo vôni dominuje marhuľovo-ananásová aróma, ktorú dopĺňajú rozkvitnuté biele ruže. V chuti sú jemné kyselinky vyvážené cukrom s korenistou dochuťou, ktorá dotvára plnosť tohto vína.

Chateau Rúbaň – Dunaj, víno s prívlastkom-výber z hrozna, 2019. Víno sýtej, tmavočervenej farby s purpurovo-fialovým okrajom, so zrelou ovocnou vôňou, v ktorej dominujú tóny sliviek, zrelej cigánskej višne, trnkového lekváru, slivkového perníku a čerstvo mletých kakaových bôbov. Chuť je príjemne zamatová, dobre štrukturovaná, so sladkými zrelými tanínmi a jemne čokoládovo-vanilínovým charakterom. Dochuť vína je dlhá, vyrovnaná a hrejivá.

Chateau Rúbaň – Mília, akostné víno s prívlastkom výber z hrozna, biele, polosladké, 2019. Víno sýtej žlto-zelenej farby po okrajoch so zlatou iskrou. Vôňou pripomína širokú paletu zrelého exotického ovocia so stopou kvitnúcej ruže a muškátových tónov. Chuť je dlhá, bohatá na ovocné kyseliny, ktoré sú v rovnováhe so zvyškovým cukrom. Je plná tónov tropického ovocia v zmesi manga, papáje, ananásu a jemne pikantného muškátového orieška. Dochuť v spojení s alkoholom a zvyškovým cukrom zanecháva v ústach korenistý pocit.

Golguz – Veltlínske zelené, akostné víno, biele, 2020. Skvelé svieže víno s iskrivou zelenkavo žltkastou farbou. Vo vôni nájdete citrusové plody a tóny jabĺk. Chuť je plná, šťavnatá s príjemnou kyselinkou. Je pýchou vinárstva Golguz s viacerými prestížnymi zahraničnými oceneniami.