Z histórie ÚSPECHU

30
okt
2023

Z histórie ÚSPECHU

Sme hrdí na históriu, ktorú pripomínajú naše predajne. Naši verní zákazníci vedia, že sme tu už desiatky rokov. Predajne Nitrazdroj sú dôležitým prvkom našej identity – pretože sa v nich prelína modernizácia s tradíciou. V jednej z našich predajní, ktorú mnohí z vás dobre poznajú, nájdete viac ako len obchodné priestory. Je to skutočný kus nitrianskej histórie. Veľa nitrančanov tam chodilo ešte ako deti, alebo študenti a majú na tieto priestory priam nostalgické spomienky. Dávne časy tu pripomína aj jedna možno už technická pamiatka – nákladný výťah z roku 1968.

Starý výťah stále plní svoju úlohu. Jazda s ním je niekedy tak trochu adrenalín (pozri video), ale my sa oň dobre staráme, sme radi, že stále funguje a spája nás s dobou, keď predajňu Úspech s veľkou slávou v minulom storočí otvárali.

Budova, v ktorej dnes sídli predajňa Úspech, bola postavená v 60. rokoch a nahradila budovu banky na vtedajšej Leninovej triede. Nachádza sa na pešej zóne v blízkosti Ponitrianskeho múzea. Mnohí nitrančania spomínajú na staré dobré časy, keď sem chodili nielen do predajne, ale aj za dobrým jedlom a posedením pri vínku. Predajňa potravín Úspech sa nachádzala na prízemí, na prvom poschodí boli lahôdky s výbornými polievkami a šalátmi a na druhom poschodí sa nachádzala obľúbená vináreň „U Vendela“ …. vraj tam bývalo veselo. Pri vchode ste dostali výbornú točenú zmrzlinu. V súčasnosti je zachovaná už len predajňa, nachádzajú sa tu niektoré pôvodné unikátne prvky ako podlaha, alebo klietkový nákladný výťah.


Nie pochýb, že budova má svoje historické čaro, dokáže vyvolať veľa príjemných spomienok a vyčariť úsmev na tvári. Dokonca si pamätáte presne ako chutila čokoládová zmrzlina so šľahačkou, puding s malinovou polevou, či ako ste sa bavili pri právnických strikoch U Vendela. Ďakujeme za vašu priazeň počas počas všetkých tých rokov. Sme tu pre vás aj dnes – s bohatým výberom sortimentu potravín, čerstvého ovocia a zeleniny a s ponukou čerstvého mäsa a mäsových výrobkov. Zákazníci s obľubou využívajú aj služby donáška domov a vyzdvihnutie v online supermarkete, ktorý sídli práve v budove Úspechu. Najahistorickejšia s najpokrokovejšími službami – taká je dnes predajňa Nitrazdroj v budove Úspechu na pešej  zóne v Nitre. 

 

Zdroj: https://nitraden.sk/nitra-vcera-a-dnes-alebo-ako-sa-mesto-pod-zoborom-rokmi-menilo-132/
Foto: archív TASR, autor I. Dubovský/2. októbra 1968